пж помогите даю 10балов 7клас Тема:Розв'язання систем різними способами. Розв'язати систему рівнянь

двома способами : способом підстановки та способом додавання 2х+7у=9, х+2у=3​

Ответы на вопрос

Отвечает Шекунова Злата.

Ответ:

(1; 1)

Объяснение:

СПОСІБ ПІДСТАНОВКИ:

2х+7у=9

х+2у=3

  • 2х+7у=9
  • х=3–2у

підставимо значення х в перше рівняння:

2х+7у=9

2(3–2у)+7у=9

6–4у+7у=9

3у=9–6

3у=3

у=3÷3

у=1

підставимо значення у=1 у друге рівняння

х=32у=3–2•1=3–2=1

ВІДПОВІДЬ: х=1; у=1 (1; 1)

СПОСІБ ДОДАВАННЯ:

2х+7у=9

х+2у=3 | (2)

  • 2х+7у=9
  • –2х–4у= –6

складемо:

2х+(–2х)+7у+(–4у)=9+(–6)

2х–2х+7у–4у=9–6

3у=3

у=3÷3

у=1

підставимо значення у=1 у будь яке рівняння:

х+2у=3

х+2•1=3

х+2=3

х=3–2

х=1

ВІДПОВІДЬ: х=1; у=1 (1; 1)