За 40с автомобіль,почавши рухатися зі стану спокою, розігнався до швидкості 20м/с.Наступні з

хвилини він рухався рівномірно,а потім зупинився за 20с.Знайти середню швидкість руху.Задачу розв'язуйте за допомогою графіка швидкості.​

Ответы на вопрос

Отвечает Буданов Данил.

На графіку показано рух автомобіля протягом 120 секунд. З початку рухався рівномірно прискорюючись до 20 м/с протягом перших 40 секунд (від 0 до 40 секунд). Після цього протягом наступних 60 секунд (від 40 до 100 секунд) рухався рівномірно зі швидкістю 20 м/с. У кінці руху (після 100 секунд) автомобіль зупинився і побільше рухався.

Щоб знайти середню швидкість руху, розділімо загальний переміщення на загальний час руху:

Середня швидкість = Загальне переміщення / Загальний час

Загальне переміщення = Відстань від початку до кінця графіку швидкості, яка дорівнює шляху, пройденому автомобілем.

Загальний час = 120 секунд (з початку до кінця графіку).

Шлях, пройдений автомобілем, можна знайти як площу під графіком швидкості. Площа під графіком руху автомобіля протягом перших 40 секунд (прямокутник) дорівнює 20 м/с * 40 с = 800 м.

Площа під графіком руху автомобіля протягом наступних 60 секунд (прямокутник) дорівнює також 20 м/с * 60 с = 1200 м.

Загальний шлях, пройдений автомобілем, дорівнює сумі цих двох площ: 800 м + 1200 м = 2000 м.

Отже, середня швидкість руху автомобіля:

Середня швидкість = Загальне переміщення / Загальний час

Середня швидкість = 2000 м / 120 с = 16.67 м/с

Отже, середня швидкість руху автомобіля дорівнює приблизно 16.67 м/с.