Таксі їхав півгодини зі швидкістю 36 км на год після зупинки яка тримала 5 хвилин він рухався в зі

швидкістю 20 м/с визначити середню швидкість руху таксі.І напишіть пояснення. Будь ласко допоможiть!​

Ответы на вопрос

Отвечает Доля Яна.
Середню швидкість руху таксі можна обчислити, використовуючи середню швидкість для обох частин руху (зі швидкістю 36 км/год і 20 м/с) після зупинки. Для цього спочатку перетворимо швидкість в одиниці вимірювання.

Спочатку розглянемо рух зі швидкістю 36 км/год. Щоб перевести це в метри на секунду (м/с), ми використовуємо наступний фактор переведення: 1 км/год = 1000 м/3600 с = 5/18 м/с. Таким чином, 36 км/год = (36 * 5/18) м/с = 10 м/с.

Тепер розглянемо рух зі швидкістю 20 м/с.

Після зупинки таксі рухалося протягом 0,5 години (30 хвилин) зі швидкістю 10 м/с і протягом певного часу (нехай це t секунд) зі швидкістю 20 м/с.

Середню швидкість обчислюємо, використовуючи загальну відстань і час:
Середня швидкість = Загальна відстань / Загальний час.

Загальна відстань = 10 м/с * 1800 с (30 хвилин) + 20 м/с * t с,
Загальний час = 1800 с + t с.

Тепер можемо обчислити середню швидкість:
Середня швидкість = (10 м/с * 1800 с + 20 м/с * t с) / (1800 с + t с).