Варіант 3 Сучасні спортивні автомобілі здатні розганятися до 100 км/год за 2,5 с. а) На скільки

змінилася швидкість руху такого автомобіля під час розгону? б) у яку сторону відносно напрямку руху спрямований вектор пра- скорення? 3) Яке значення прискорення під час руху автомобіля? г) Запишіть формулу залежності швидкості автомобіля від часу руху.​

Ответы на вопрос

Отвечает Петрова Алена.

Ответ:

а) Зміна швидкості руху автомобіля під час розгону буде рівна:

Δv = vf - vi,

де vf - кінцева швидкість автомобіля після розгону, а vi - початкова швидкість автомобіля.

Початкова швидкість автомобіля була рівна нулю (він стояв на місці), тому:

Δv = vf - vi = vf - 0 = vf.

Отже, зміна швидкості руху автомобіля під час розгону буде рівна кінцевій швидкості автомобіля.

б) Вектор прискорення спрямований в ту саму сторону, що і вектор зміни швидкості, тобто в напрямку руху автомобіля.

в) Прискорення під час руху автомобіля можна визначити за формулою:

a = Δv / t,

де Δv - зміна швидкості, а t - час руху.

Підставивши значення зміни швидкості (відповідь з пункту а) та часу руху (2,5 с), отримаємо:

a = Δv / t = vf / t = 100 км/год / 2,5 с ≈ 11,11 м/с².

г) Формула залежності швидкості автомобіля від часу руху виглядає так:

v = v0 + at,

де v0 - початкова швидкість автомобіля (він стояв на місці), а a - прискорення руху автомобіля.