Визначте енергію звя'зку ядра Радію -226​


Ответы на вопрос

Отвечает Антосяк Дима.

Для визначення енергії зв'язку ядра потрібно відомої масові числа ядра та масові числа нейтронів у ньому. Для ядра Радію-226 масове число дорівнює 226, а масове число нейтронів можна визначити, віднявши з масового числа атомного номеру (який для Радію дорівнює 88):

нейтронне число = масове число - атомний номер = 226 - 88 = 138

Отже, ядро Радію-226 містить 138 нейтронів.

Енергію зв'язку ядра можна визначити за формулою:

E = (Δm)c²

де Δm - різниця між масою ядра та сумою мас окремих протонів та нейтронів, а c - швидкість світла.

За даними таблиць ядерних властивостей, маса ядра Радію-226 дорівнює 226,0254 атомних одиниць маси. Маса протона дорівнює 1,00728 атомних одиниць маси, а маса нейтрона - 1,00867 атомних одиниць маси.

Тоді:

Δm = (226,0254 - 88 × 1,00728 - 138 × 1,00867) а.о.м. = 0,0129 а.о.м.

Підставляючи значення Δm та швидкості світла c = 2,998 × 10⁸ м/с, отримуємо:

E = (0,0129 а.о.м.) × (1,66054 × 10⁻²⁷ кг/а.о.м.) × (2,998 × 10⁸ м/с)² = 1,177 × 10⁻¹² Дж

Отже, енергія зв'язку ядра Радію-226 дорівнює близько 1,177 × 10⁻¹² Дж.