Помогиииииитеееееееееееееее пжжжжжжжжжжж Визначте масу Радію-226, якщо його активність становить

5 Кі. Стала радіоактивного розпаду Радію-226 дорівнює 1,37 · 10^11 с^-1.

Ответы на вопрос

Отвечает Зарипова Лейсан.
Для визначення маси Радію-226 потрібно використовувати формулу:

A = λN

де A - активність, λ - стала радіоактивного розпаду, N - кількість атомів.

Масу можна визначити, зв'язавши кількість атомів з масою за допомогою молярної маси.

Спочатку знайдемо кількість атомів Радію-226:

N = N_A * (m/M)

де N_A - число Авогадро, m - маса в грамах, M - молярна маса.

Mолярна маса Радію-226 дорівнює 226 г/моль.

N = (6.022 * 10^23) * (m/226)

Тепер знайдемо масу за допомогою формули для активності:

A = λN

м - маса в грамах

5 Кі = 5 * 10^3 с^-1

1,37 * 10^11 с^-1 = λ * N

λ = 4,95 * 10^-12 с^-1

5 * 10^3 с^-1 = (4,95 * 10^-12 с^-1) * N

N = 1.01 * 10^15

m = N * M/N_A

m = (1.01 * 10^15) * 226/6.022 * 10^23

m ≈ 3,8 г

Тому маса Радію-226 становить приблизно 3,8 г.
НО ЭТО НЕ ТОЧНО!