Скільки електронів бракує на позитивно зарядженій гільзі, якщо заряд гільзи дорівнює 16•10 в -9

степени? Будь-ласка розпишіть з Дано, Розв'язок

Ответы на вопрос

Отвечает Харитоненко Павел.

Відповідь:

Дано: заряд позитивно зарядженої гільзи Q = 16·10^(-9) Кл.

Розв'язок:

Знаємо, що електричний заряд Q в кулонах дорівнює кількості заряджених елементарних частинок N, помноженій на заряд елементарної частинки e:

Q = N·e

Тому кількість електронів в гільзі можна знайти за формулою:

N = Q / e

Значення заряду елементарної частинки e дорівнює -1,6·10^(-19) Кл.

Отже,

N = Q / e = 16·10^(-9) / (-1,6·10^(-19)) ≈ -10^10

Отримане значення є від'ємним, що говорить про те, що в гільзі переважає кількість позитивно заряджених елементарних частинок (протонів) над кількістю негативно заряджених елементарних частинок (електронів). Таким чином, на гільзі бракує приблизно 10 мільярдів електронів.