1. Назвіть одиницю електричного заряду. а) протон ; в) електрон; б) кулон; г) нейтрон; 2.

Однойменно заряджені тілі: а) не взаємодіють; в) відштовхуються; б) притягуються; г) можуть притягуються, а можуть відштовхуються. 3.Як називають прилад, призначений для виявлення електричних зарядів? а) мікроскоп; в) нейтроноскоп; б) протоноскоп; г) електроскоп; 4. Як називають заряджені тіла, якщо відстань між ними в багато разів більша за розміри цих тіл? а) уявними зарядами; в) антитілами; б) точковими зарядами; г) дійсними зарядами; 5. Якою буквою позначають електричний заряд? а) q ; в) m; б) k; г) a; 6. Яка частина атома несе позитивний заряд , а яка – негативний? а) позитивний – ядро, негативний – нейтрон; б) позитивний – електрони, негативний – ядро; в) позитивний – ядро, негативний – електрони; г) позитивний – електрони, негативний – нейтрони; 7. (1 бал) Як математично записується закон збереження електричного заряду? а) q1 = q2 = q3 = q4 = const; б) q1 + q2+ q3 + q4 = const; в) q1 + q2+ q3 + q4 = 0; г) q1 + q2 =q3 + q4; 8. Позначте найменший заряд, який може бути переданий від одного тіла другому: А - 1,6 . 10-19 Кл Б 9,1 . 10-31 Кл В 2,6 . 10-19 Кл Г - 1,6 . 1019 Кл 9.Заряд тіла дорівнює -11,2 . 10-10Кл. Який кількість електронів відповідає цей заряд? (росписати) 10.Скільки електронів рухається навколо ядра атома Гідрогену, Гелію, оксигену? А 2, 1, 8 Б 1, 4, 16 В 1 ,2, 8 Г 2, 2, 16 11.У тілі не вистачає п’яти електронів. Як заряджене тіло? Чому дорівнює його заряд? 12.Як зміниться кулонівська сила взаємодії двох точкових зарядів, якщо відстані між ними зменшити вдвічі? А Зменшиться у 2 рази Б Зменшиться у 4 рази В Збільшиться 4 рази ГЗбільшиться у 2 рази Визначте відстань, на якій знаходяться два точкових заряди, що відштовхуються з силою 9 мН, якщо величина одного з них 3,2. 10-10Кл, а другого в 2 рази менша ? ( Розв’язок задачі оформити належним чином).

Ответы на вопрос

Отвечает Конджария Тамуна.
1. Кулон
2. відштовхуються (отталкиваются)
3.електроскоп
4 точковими зарядами
5 q
6  позитивний – ядро, негативний – електрони;
7 q1 + q2+ q3 + q4 = const;
8.  A
9,  -11,2 . 10-10Кл  /  - 1,6 . 10-19 Кл = 7 * 10^9 штук электронов
10 ?
11. +5 заряд
12 Збільшиться 4 рази

F=q1*q2 / r^2
r=корень из  q1*q2 / F= корень из  3,2. 10-10 * 1,6. 10-10 / (9*10^-3)=
=корень из  0,57*10^-17