коли до пружини підвісили тягарець масою 200г, довжина пружини збільшилася від 2 см до 9 см.

Визначте жорсткість пружини.СРОЧНО

Ответы на вопрос

Отвечает Беленкевич Саша.
Спочатку визначимо зміну довжини пружини:

ΔL = L₂ - L₁ = 9 см - 2 см = 7 см = 0.07 м

Далі, визначимо силу, яка діє на пружину за законом Гука:

F = k * ΔL

де F - сила, що діє на пружину, k - жорсткість пружини.

Для того, щоб знайти жорсткість пружини, потрібно визначити силу, що діє на неї. Для цього використаємо закон тяжіння:

F = m * g

де m - маса тягарця, g - прискорення вільного падіння.

Підставляємо відомі значення:

F = 0.2 кг * 9.81 м/c² = 1.962 Н

Підставляємо це значення у формулу для жорсткості:

k = F / ΔL = 1.962 Н / 0.07 м = 28.03 Н/м

Отже, жорсткість пружини дорівнює 28.03 Н/м