Якої швидкості у кінці спуску набуде лижник, якщо довжина спуску становить 30 м, коефіцієнт тертя -

0,08, нахил гори - 200.

Ответы на вопрос

Отвечает Аврамук Каріна.

Ответ:

Для розв'язання цього завдання необхідно використовувати закон збереження енергії, який стверджує, що потенціальна енергія, що витрачається на підйом лижника на гірському спуску, перетворюється на кінетичну енергію, яку він має в кінці спуску.

Отже, ми можемо скористатися наступною формулою:

(1/2) * m * v^2 = m * g * h * (1 - friction)

де m - маса лижника, v - швидкість лижника на кінці спуску, g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,8 м/с^2), h - висота спуску, а friction - коефіцієнт тертя.

Ми можемо спочатку використати закон збереження енергії для знаходження кінетичної енергії, і потім вирішити рівняння для швидкості v:

(1/2) * m * v^2 = m * g * h * (1 - friction)

v^2 = 2 * g * h * (1 - friction)

v = sqrt(2 * g * h * (1 - friction))

v = sqrt(2 * 9.8 м/с^2 * 30 м * (1 - 0.08))

v = sqrt(2 * 9.8 * 30 * 0.92) ≈ 19.8 м/с

Отже, швидкість лижника на кінці спуску становитиме приблизно 19.8 м/с.