Із човна масою 150кг, який рухається зі швидкістю 2м/с, у горизонтальному напрямку зі швидкістю

відносно землі 6м/с стрибає хлопчик масою 50кг. Яку швидкість у м/с буде мати човен після стрибка, якщо хлопчик стрибає з носа човна в напрямку руху човна? Вважайте, що швидкість хлопчика напрямлена під кутом 45° до горизонту

Ответы на вопрос

Отвечает Лугинин Никита.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

маса човна, m1 = 150 кг

швидкість човна, v1 = 2 м/с

маса хлопчика, m2 = 50 кг

початкова швидкість хлопчика відносно землі, v2 = 6 м/с

кут між напрямком руху човна і напрямком стрибка хлопчика, α = 45°

Запишемо закон збереження кількості руху для системи човна-хлопчик до стрибка і після нього:

m1v1 + m2v2 = (m1 + m2)*v

де v - шукана швидкість човна з хлопчиком після стрибка.

Підставляємо відомі значення та розв'язуємо рівняння відносно v:

150 кг * 2 м/с + 50 кг * 6 м/с = (150 кг + 50 кг) * v

300 кг * м/с = 200 кг * v

v = 300 кг * м/с / 200 кг = 1.5 м/с

Отже, швидкість човна після стрибка буде 1.5 м/с.