1. Тіло масою 5 кг рухається зі швидкістю 10 м/с. Чому дорівнює його кінетична енергія? Оберіть

правильну відповідь А. 250 джБ. 500 джВ. 125ДГ. 50 Дж2. Що називається імпульсом тіла?А) Добуток маси тіла на квадрат швидкості його рухуБ) Добуток маси тіла на швидкість його рухуВ) Добуток сили на час, протягом якого вона дієГ) Відношення маси тіла до швидкості руху тіла 3. Встановіть відповідність між назвою фізичної величини та одиницею вимірювання.1) Імпульс сили. А) ДЖ2) Енергія Б) М/с3) Сила В) Н*с4) Швидкість тіла Г Н/м Д) Н4. Два літаки однакові маси летять на однаковій висоті. Швидкість другого літака в 1,5 рази більша за швидкість першого. У якому більша потенціальна енергія? Поясніть відповідь.5.Тіло вільно падає з висоти 100 м. На якій висоті його кінетична енергія дорівнює потенціальній енергії?6. Рух матеріальної точки описується рівнянням х=5-4t +2t². Знайдiть імпульс тіла через 5 с та 7 с після початку відліку часу, якщо маса тіла дорівнює 400 г.7. Вагончик масою 120 кг рухається зі швидкістю 6 м/с. Після того, як з нього стрибнула людина масою 80 кг під кутом 60° до напрямку руху, швидкість вагончика стала 5 м/с. Знайдiть швидкість людини під час стрибка
0 1

Ответы на вопрос

Отвечает Шустов Денис.

1.  E = mv2\ 2 = 5*10 в 2 / 2= 250 Дж     А)

2. Б)

3.  1 В)

    2 А)

    3 Д)

    4 Б)

4. Потенціальна енергія не залежить від швидкості, тому вона однакова в обох випадках.

5.

Е'к = Е'р на висоті 50 м

пояснення:

Закон збереження механічної енергії.

На висоті 100 м в момент початку руху кінетична енергія дорівнює 0, тому що швидкість тіла дорівнює 0. Вся механічна енергія є енергія потенційна:

Отже тіло з висоти 100 м летить вниз, Ek зростає і стає рівною Е'к, Ep зменшується і стає рівною E'p, Eu залишається постійною.

У перший момент часу

Еu = Ep + Ek = mgh + mV ^ 2/2 = mgh + 0, Саме тут

Eu - повна механічна енергія, Дж

Ek - кінетична енергія, Дж

Ep - потенційна енергія, Дж

m - маса тіла, кг

V - швидкість тіла, м / с

h - висота підйому тіла над рівнем умовного нуля, м

g - прискорення вільного падіння, м / с ^ 2

У момент рівності енергій Ek '= Ep',

E'k + E'p = Eu / 2 + Eu / 2 = Eu = mgh

E'k = E'p = Eu / 2 = mgh / 2

І так як в вираженні mgh / 2 з плином часу польоту змінюється тільки висота h, то і в момент "зрівнювання" величин енергій висота зміниться (зменшиться) в два рази.

Т.ч. Е'к = Е'р на висоті h / 2 = 100/2 = 50 (м).

0 1