Яку силу потрібно прикласти до вiльного кiнця мотузки та на скільки її потрібно протягнути, щоб

підняти вантаж масою 3,5 т на 2 м, якщо для підняття використовують рухомий блок? Відповідь подати в таких одиницях: силу-у кілоньютонах, відстань - у метрах. (СРОЧНО)​

Ответы на вопрос

Отвечает Глебова Кристина.

Ответ:

Для вирішення цього завдання, спочатку визначимо масу вантажу у кілограмах (кг). Оскільки дано, що маса вантажу дорівнює 3,5 т (тонни), а 1 т = 1000 кг, то:

Маса вантажу = 3,5 т * 1000 кг/т = 3500 кг

Тепер ми можемо обчислити силу, яку потрібно прикласти до вільного кінця мотузки. За умовою, використовується рухомий блок, що забезпечує перенесення половини ваги вантажу. Тому:

Сила = (1/2) * Маса вантажу * прискорення вільного падіння

Прискорення вільного падіння (g) приблизно дорівнює 9,8 м/с².

Сила = (1/2) * 3500 кг * 9,8 м/с²

Далі, переведемо силу з ньютона до кілоньютона:

Сила = (1/2) * 3500 кг * 9,8 м/с² * (1 кН / 1000 Н)

Тепер, щоб обчислити, на скільки потрібно протягнути мотузку, враховуючи, що вантаж буде підніматися на відстань 2 м, використовуємо формулу роботи:

Робота = Сила * Відстань

Відстань = Робота / Сила

За умовою, відстань дорівнює 2 м.

Отже, підводячи всі ці дані разом:

Сила = (1/2) * 3500 кг * 9,8 м/с² * (1 кН / 1000 Н)

Відстань = 2 м

Відповідь буде в поданих одиницях: силу в кілоньютонах та відстань у метрах.

Объяснение: