6. Дөңгелек жиегіндегі нүктелердің сызықтық жылдамдығы оның осіне 5 см жақын нүктелердің сызықтық

жылдамдығынан 2,5 есе үлкен. Дөңгелектің радиусын табыңдар. Жауабы: 10 см​

Ответы на вопрос

Отвечает Савченко Алина.

Ответ:

Сызықтық жылдамдығы өзгермейді, сонда сызықтық жылдамдығынан бір қысқа нүкте үшін бір туралы ойлаңыз.

Сызықтық жылдамдығы ониң осінен 5 см жахын нүктелердің сызықтық жылдамдығынан 2,5 есе үлкен болса, мына экспортаны қолдана аламыз:

R1 - дөңгелектің радиусы R2 - 5 см жақын нүктелердің сызықтық жылдамдығы

R1 - R2 = 2,5R2

2,5R2 + R2 = R1

3,5R2 = R1

Р1 = 3,5Р2

Дөңгелектің радиусы R1 5 см жахын нүктелердің сызықтық жылдамдығынан 3,5 есе үлкен болады. Бізге R2-ні табу үшін өзгерістерсіз последовательной қолдана аламыза:

R2 = 5 см

Сондықтан, дөңгелектің радиусы R1 = 3,5*5 см = 17,5 см болады.

Объяснение: