10-жаттығу 1. Орбитасының үлкен жарты осі 2,67 млрд км, эксцентриситеті 97 болса, Галлей құйрықты

жұлдызының перигелийлік және афелийлік қашықтығын анықтаңдар. 2. Орбитасының үлкен жарты осі 2,22 а.б. және эксцентриситеті 0,13 болатын Сәтпаев астероидінің перигелийлік және афелийлік қашықтығын анық таңдар. 3. Орбитаның эксцентриситеті 0,5 болса, афелий қашықтығы перигелий қашық- тығынан қанша есе артық болады? 4. Темпель құйрықты жұлдыздың орбитасы өте созылған орбита, оның пери- гелийлік қашықтығы 1,37 а.6. Күнді айналу периоды Т = 5,26 жыл. Темпель құйрықты жұлдыздың: а) Күннен максимал қашықтығын; ә) үлкен жарты осін; б) кіші жарты осін; в) эксцентриситетін табыңдар.​

Ответы на вопрос

Отвечает Оналбекова Перизат.

Ответ:

1)а=2670000000:149600000=17.85 а.б.

е=97

Rp=(1-97)17.85=-1713.3

Ra=(1+97)17.85=1749

2)a=2.22 a.б.

е=0.13

Rp=(1-2.22)0.13=-0.14

Ra=(1+2.22)0.13=0.42