Задача 1 Під дією сили 48 Н тіло рухається за законом х = - 200 + 9t - 8t 2 . Обчисліть масу

тіла. Задача 2 Космічний корабель масою 8 т наближається до орбітальної станції масою 20 т на відстань 100 м. Знайдіть силу їх взаємного притягання. Задача 3 Вантаж масою 5 кг та об`ємом 1 дм³ витягають із води за допомогою мотузки. Визначте силу натягу мотузки, якщо вантаж рухається з прискоренням 4 м/с² . Опором води знехтуйте. Задача 4 Яку силу потрібно прикласти до вагонетки масою 500 кг, щоб підняти її по естакаді з кутом нахилу 30 0 . Коефіцієнт тертя дорівнює 0.5. Прискорення вагонетки 0.2 м/с 2 . Відповідь запишіть в Ньютонах. желательно с записью Дано

Ответы на вопрос

Отвечает Голованов Андрей.

Ответ:

Задача 1

Дано: F = 48 Н, х = -200 + 982 = 782 м,

Треба знайти: масу тіла

Розв'язок:

Закон руху тіла відносно часу:

v = dx/dt = 2t

Закон Ньютона:

F = ma

Підставляємо відомі значення:

ma = 48 Н

m (2t) = 48 Н

m = 48 Н / (2t)

Знаходимо час:

x = 1/2at^2

782 м = 1/2 * a * t^2

t^2 = 2 * 782 м / a

t = sqrt(2 * 782 м / a)

Підставляємо знайдений час у формулу для маси:

m = 48 Н / (2t) = 48 Н / (2 * sqrt(2 * 782 м / a))

Оскільки прискорення не відоме, ми не можемо знайти масу тіла.

Задача 2

Дано: m1 = 8 т, m2 = 20 т, r = 100 м

Треба знайти: силу взаємодії між космічним кораблем і орбітальною станцією.

Розв'язок:

Сила взаємодії між двома тілами, що мають маси m1 та m2 та знаходяться на відстані r одне від одного, обчислюється за формулою:

F = G * m1 * m2 / r^2,

де G - гравітаційна стала, G = 6.67 * 10^-11 Н * м^2 / кг^2.

Підставляємо відомі значення:

F = 6.67 * 10^-11 Н * м^2 / кг^2 * 8 т * 20 т / (100 м)^2 = 2.1344 * 10^6 Н.

Отже, сила взаємодії між космічним кораблем і орбітальною станцією дорівнює 2.1344 * 10^6 Н.

Задача 3

Дано: m = 5 кг, V = 1 дм^3 = 10^-3 м^3, a = 4 м/с^2

Треба знайти: силу натягу мотузки.

Розв'язок:

Густина води дорівнює 1000 кг/м^3, тому маса вантажу дорівнює:

m = V * p = 10^-3 м^3 * 100

м^3/кг * 5 кг = 0.005 кг.

Закон Ньютона: F = ma.

Сила натягу мотузки дорівнює силі тяжіння вантажу, яка обчислюється за формулою:

F = mg,

де g - прискорення вільного падіння, g = 9.8 м/с^2.

Підставляємо відомі значення:

F = 0.005 кг * 9.8 м/с^2 = 0.049 Н.

Отже, сила натягу мотузки дорівнює 0.049 Н.

Задача 4

Дано: m = 500 кг, α = 30 градусів, μ = 0.5, a = 0.2 м/с^2

Треба знайти: силу, яку потрібно прикласти для підняття вагонетки по естакаді.

Розв'язок:

Розкладемо силу тяжіння на складові:

Fн = mg * cos(α) - N,

Fтр = μ * N,

де m - маса вагонетки, g - прискорення вільного падіння, α - кут нахилу естакади, N - сила нормальної реакції поверхні естакади, що діє на вагонетку, μ - коефіцієнт тертя.

Застосуємо другий закон Ньютона для руху вздовж естакади:

Fн - Fтр = ma,

де a - прискорення вздовж естакади.

Підставляємо значення:

Fн = mg * cos(α) - N,

Fтр = μ * N,

Fн - Fтр = ma.

Знаходимо силу нормальної реакції:

N = mg * sin(α).

Підставляємо значення в Fтр:

Fтр = μ * N = μ * mg * sin(α).

Підставляємо вирази для Fн, Fтр та N у рівняння другого закону Ньютона:

mg * cos(α) - μ * mg * sin(α) = ma.

Знаходимо силу, яку потрібно прикласти:

F = mg * (cos(α) - μ * sin(α) ) + ma.

Підставляємо відомі значення:

F = 500 кг * 9.8 м/с^2 * (cos(30 градусів) - 0.5 * sin(30 градусів)) + 500 кг * 0

.2 м/с^2 = 4412 Н.

Отже, сила, яку потрібно прикласти до вагонетки масою 500 кг, щоб підняти її по естакаді з кутом нахилу 30 градусів і коефіцієнтом тертя 0.5 та прискоренням 0.2 м/с^2, дорівнює 4412 Н.