Як змінився тиск ідеального газу, якщо в даному обʼємі швидкість кожної молекули збільшилася в 2

рази, а концентрація молекул зменшилась в 2 рази?

Ответы на вопрос

Отвечает Горновова Лиза.

Ідеальний газ описується рівнянням стану PV = nRT, де P - тиск, V - об'єм, n - кількість речовини (в молях), R - універсальна газова стала, T - температура в абсолютних одиницях (Кельвін).

Умова задачі не змінює температуру газу, тому температуру можна вважати постійною.

Виходячи зі змін швидкості і концентрації, можна скористатися законом Грея:

P1V1/n1 = P2V2/n2

де P1, V1 і n1 - тиск, об'єм і кількість речовини в початковому стані, P2, V2 і n2 - тиск, об'єм і кількість речовини в кінцевому стані.

Зберігаючи об'єм і температуру постійними, отримаємо:

P1/n1 = P2/n2

Концентрація пропорційна кількості речовини, тому:

n2 = n1 / 2

Тоді

P2 = P1 * n2 / n1 = P1 * 1/2 = P1/2

Отже, тиск зменшиться вдвічі.

Сподіваюся, допоміг, гарного вечора! Якщо виникнуть питання, задавайте, до ваших послуг.