Яку потужність має атомна електростанція, ККД якої дорівнює 25%, а протягом доби використовується

150 г Урану-235?​

Ответы на вопрос

Отвечает Зыкина Дарья.
Спочатку треба знайти енергію, яку виділяє
150 г Урану-235:
1)Знайдемо кількість моль Урану-235:m(U-235)
= 150 г = 0.15 кг
M(U-235) = 235 г/моль
n(U-235) = m(U-235) / M(U-235) = 0.15 kr / 235 r/
моль = 0.00064 моль
2)Знайдемо енергію, яку виділяє одна моль
Урану-235:Е = 200 МеВ/ядро * 1.6•10^-19 Кл/ MeB * 6.02:10^23 ядер/моль = 1.92.10^13 Кл/ МоЛЬ
)Знайдемо енергію, яку виділяє 0.00064 моль
Урану-235:E_tot = E* n(U-235) = 1.92.10^13 Kr/ моль * 0.00064 моль = 1.23•10^10 Кл
4)Знайдемо потужність АЕС з ККД 25%:Р =
E_tot * ККД / 24 години = 1.23-10^10 Кл * 0.25 / 24 години = 1.28•10^8 Вт
Отже, потужність атомної електростанції з ККД 25%, яка використовує 150 г Урану-235, дорівнює близько 128 мегаватт.