Два резистори опорами 6 Ом і 14 Ом з’єднані послідовно й під’єднані до джерела струму, напруга на

затискачах якого становить 36 В. Скільки теплоти виділиться в першому резисторі за 10 с?

Ответы на вопрос

Отвечает Кемпа Юля.

Для визначення кількості виділеної теплоти в першому резисторі за 10 с необхідно знати силу струму, що протікає через цей резистор.

Спочатку знайдемо загальний опір кола, яке складається з двох резисторів, з’єднаних послідовно. Опір кола можна обчислити як суму опорів кожного резистора:

R_заг = R_1 + R_2 = 6 Ом + 14 Ом = 20 Ом.

Далі використаємо закон Ома, щоб знайти силу струму, яка протікає через коло:

I = V / R_заг,

де V - напруга на затискачах джерела струму.

Підставимо відомі значення:

I = 36 В / 20 Ом = 1.8 А.

Тепер можна обчислити кількість теплоти, виділену в першому резисторі за 10 с. Для цього використаємо формулу:

Q = I^2 * R_1 * t,

де Q - кількість теплоти, I - сила струму, R_1 - опір першого резистора, t - час.

Підставимо відомі значення:

Q = (1.8 А)^2 * 6 Ом * 10 с = 194.4 Дж.

Таким чином, в першому резисторі за 10 с виділиться 194.4 Дж теплоти.