СРОЧНО Зразок містить 1000 атомів радіоактивного ізотопу Йод-131, період напіврозпаду якого

приблизно 8 діб. Яка кількість атомів радіоактивного ізотопу Йод-131 залишиться через 16 діб?

Ответы на вопрос

Отвечает Самойлович Илья.

Період напіврозпаду (T½) вказує на час, протягом якого кількість радіоактивного матеріалу зменшується наполовину. У вашому випадку, період напіврозпаду Йоду-131 становить приблизно 8 діб.

Для визначення кількості залишкових атомів Йоду-131 за 16 діб використовується формула:

N = N₀ * (1/2)^(t / T½),

де N₀ - початкова кількість атомів, t - час, T½ - період напіврозпаду, N - кількість залишкових атомів.

Підставимо відомі значення:

N₀ = 1000 атомів,

t = 16 діб,

T½ = 8 діб.

N = 1000 * (1/2)^(16 / 8) = 1000 * (1/2)^2 = 1000 * (1/4) = 250.

Таким чином, залишиться 250 атомів радіоактивного ізотопу Йоду-131 через 16 діб.