СРОЧНО Період напіврозпаду Ac-225 дорівнює 10 діб. Початкова кількість атомів цього радіонукліда

3000. Яка їх кількість залишиться через 20 діб?

Ответы на вопрос

Отвечает Добрынин Федор.

Вот ответ пупсик:

Період напіврозпаду (T½) визначає час, протягом якого кількість радіонукліда зменшується на половину. Заданий період напіврозпаду радіонукліда Ac-225 дорівнює 10 дням.

Щоб визначити кількість радіонукліда Ac-225, що залишиться через 20 діб, можна скористатися наступною формулою:

N = N₀ * (1/2)^(t / T½),

де:

N - кількість радіонукліда після певного часу,

N₀ - початкова кількість радіонукліда,

t - час, протягом якого пройшло,

T½ - період напіврозпаду.

Підставляючи відповідні значення в формулу, отримаємо:

N = 3000 * (1/2)^(20 / 10) = 3000 * (1/2)^2 = 3000 * (1/4) = 750.

Таким чином, через 20 діб залишиться 750 атомів радіонукліда Ac-225.