Рух матеріальної точки задано рівнянням x=2t-t². Написати залежність швидкості від часу.

Побудувати графік швидкості і графік прискорення.

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцев Тёма.

Щоб знайти залежність швидкості від часу, треба взяти похідну від функції руху за час:

v = dx/dt = 2 - 2t

Отже, швидкість залежить від часу за законом v = 2 - 2t.

Для побудови графіків швидкості та прискорення необхідно знайти залежність прискорення від часу. Для цього знову беремо похідну від функції руху:

a = dv/dt = -2

Отже, прискорення є константою і дорівнює -2.