Між двома горизонтальними пластинами перебуває в рівновазі порошинка масою 10 -12 кг із зарядом

-5∙10 -16 Кл. Визначте різницю потенціалів між пластинами, якщо відстань між ними 1 см

Ответы на вопрос

Отвечает Курмет Айару.

Для визначення різниці потенціалів між пластинами, можна скористатися формулою:

V = Ed,

де V - різниця потенціалів,

E - електричне поле,

d - відстань між пластинами.

Оскільки електричне поле можна визначити як E = F/q, де F - сила, q - заряд, перенесений на порошинку, можна отримати нову формулу:

V = (F/q)d.

Так як сила F = qE, де E - електричне поле, отримаємо:

V = (qE/q)d,

V = Ed.

Оскільки ми знаємо, що q = -5∙10⁻¹⁶ Кл та d = 1 см = 0,01 м, можна обчислити різницю потенціалів V:

V = (-5∙10⁻¹⁶ Кл)(E)(0,01 м).

Для розрахунку потрібно знати значення електричного поля E.