Нейтральна порошинка масою 10 у мінус 11 степені грама втратила 20 електронів вона перебуває у

рівновазі між горизонтальними пластинами конденсатора . Визначте відстань між пластинами якщо напруга на конденсаторі 150 в.

Ответы на вопрос

Отвечает Семёнова Вика.

Відповідь: 4,8 мм

Рішення:

m*g = E*q  

q = N*e = 20*1,6*10⁻¹⁹ = 32*10⁻¹⁹ Кл

E = U/d = 10⁻¹⁴*10/32*10⁻¹⁹ = 31*10³ В/м

m*g = U*N*e/d

E=U/d

d = U*N*e/m*g

d=U/E

d = 150*31*10³/31*10³ = 48*10⁻⁴ м = 4,8 мм