Изначити об’єм прокачування крові серцем на за 80 років життя, припускаючи, з умовою, що

усереднене значення швидкості об’ємного кровотоку складає 5 літрів за хвилину? Обрахувати потужність та роботу серця за цей період.

Ответы на вопрос

Отвечает Мирганов Никита.

Ответ:

.

Об'єм прокачування крові за 80 років життя можна визначити, знаючи кількість хвилин, що пройшли за цей період:

кількість хвилин в 80 років = 80 років * 365 днів на рік * 24 години на день * 60 хвилин на годину = 2 102 400 хвилин.

Отже, об'єм прокачування крові за 80 років життя дорівнює:

об'єм = 2 102 400 хвилин * 5 л/хв = 10 512 000 л.

Для розрахунку потужності та роботи серця, необхідно знати, що потужність - це робота, яку виконує серце протягом однієї хвилини, а робота - це потужність, помножена на час.

Потужність серця за одну хвилину дорівнює:

потужність = швидкість кровотоку * об'єм крові за один оберт серця

Швидкість кровотоку дорівнює середньому значенню об'ємного кровотоку, яке в задачі становить 5 л/хв.

Об'єм крові за один оберт серця можна обчислити, розділивши об'єм прокачування крові за 80 років на кількість обертів серця за цей період:

об'єм за один оберт серця = об'єм за 80 років / (80 років * 365 днів на рік * 24 години на день * 60 хвилин на годину) = 10 512 000 л / 2 102 400 = 5 л.

Таким чином, потужність серця за одну хвилину дорівнює:

потужність = 5 л/хв * 5 л = 25 л²/хв.

Отже, робота серця за 80 років життя дорівнює:

робота = потужність * час = 25 л²/хв * 2 102 400 хвилин = 52 560 000 л².