Між двома горизонтальними пластинами, до яких прикладено різницю потенціалів 500 В, перебуває в

рівновазі порошинка масою 10 г Відстань між пластинами 5 см. Визначте електричний заряд порошинки

Ответы на вопрос

Отвечает Кожухова Виталина.

Електричний заряд порошинки можна визначити за формулою:

q = U * C

де q - заряд порошинки, U - різниця потенціалів між пластинами, C - ємність конденсатора (між пластинами).

Ємність конденсатора можна визначити за формулою:

C = ε₀ * S / d

де ε₀ - електрична стала, S - площа пластин, d - відстань між пластинами.

Площу пластин можна визначити з формули для площі кола:

S = π * r²

де r - радіус порошинки.

Таким чином, маємо:

S = π * (d / 2)² = 0.0019635 м²

C = 8.85 * 10⁻¹² * 0.0019635 / 0.05 = 3.48125 * 10⁻¹³ Ф

q = 500 * 3.48125 * 10⁻¹³ = 1.740625 * 10⁻¹⁰ Кл

Отже, електричний заряд порошинки дорівнює 1.740625 * 10⁻¹⁰ Кл.