Чотири туристи, що мають у своєму розпорядженні 3 велосипеди, повинні якнайшвидше потрапити на

базу. За який час вони зможуть це зробити, якщо швидкість їзди на велосипеді кожного з велосипедистів дорівнює 16 км/год, швидкість ходьби 8 км/год, а відстань до бази 48 км. Я не можу вирішити. Відповідь: 3 год 45 хв. Даю 40 б.

Ответы на вопрос

Отвечает Жиряков Дима.

Для того, щоб якнайшвидше потрапити на базу, вони повинні кожний в однаковій мірі використати велосипеди.

Якщо розділити дорогу на 4 частини по 12 км, то кожен турист повинен 3 частини проїжджати велосипедом, а одну частину йти пішки.

Тобто так як вказано на малюнку (В — велосипед, П - пішки)

Виходить, що 3 частини по 12 км це 36 км зі швидкістю 16 км/год

і одну частину, 12 км зі швидкістю 8 км/год.

Тоді час дорівнює 36:16+12:8=2,25+1,5=3,75 год або 3 години і 45 хв (бо 0,75 години це 0,75*60=45 хв)