СРОЧНО!!! Ідеальний газ знаходиться у балоні при температурі 27°С та тиску P = 10^6 Па. Газ

нагрівають на 100°C і третину молекул випускають з балону через вентиль Чому дорівнює нове значення тиску у балоні? Яка внутрішня енергія газу, що залишився у балоні?Будь ласка, з ходом розв'язання ​

Ответы на вопрос

Отвечает Прудникова Юля.

Ответ: Скороти

Объяснение:

За ідеального газу, закон Бойля-Маріотта говорить про зв'язок між тиском та об'ємом, а закон Гей-Люссака про зв'язок між температурою та об'ємом, тому ми можемо скористатися цими законами для вирішення даної задачі.

Для початку, знайдемо початковий об'єм газу, використовуючи ідеальне газове рівняння:

PV = nRT,

де P - тиск газу, V - його об'єм, n - кількість молей газу, R - універсальна газова стала, T - температура газу.

Розрахуємо кількість молей газу, використовуючи ідеальне газове рівняння з використанням заданих умов:

n = PV / RT = (10^6 Па) * V / (8,31 Дж / моль * К * (27 + 273) К) = (10^6 Па * V) / (2,07 * 10^4 Дж / моль)

Для знаходження об'єму газу підставимо дані у формулу:

V = nRT / P = [(10^6 Па * V) / (2,07 * 10^4 Дж / моль)] * (8,31 Дж / моль * К * 300 К) / (10^6 Па) ≈ 0,315 м^3

Отже, початковий об'єм газу становить 0,315 м^3.

Далі, за законом Гей-Люссака, якщо температура збільшується на 100°C, то об'єм газу збільшується у 1/273 від початкового об'єму за кожну одиницю температури в Кельвінах. Тому новий об'єм газу буде:

V2 = V1 * (T2 / T1) = 0,315 м^3 * [(100 + 273) К / (27 + 273) К] ≈ 0,410 м^3

Також, за ідеального газу кількість молей газу не змінюється, тому кількість молей газу, які залишилися у балоні, буде такою ж, як і на початку:

n = (10^6 Па * V1) / (2,07 * 10^4 Дж / моль) ≈ 15,