6. На скільки розтягнеться пружина динамометра, якщо до неï підвісити вантаж, маса якого дорівнює

200 г? Жорсткість пру- жини 40 Н M

Ответы на вопрос

Отвечает Беркут Александр.

Ответ:

Объяснение:

Щоб підвісити вантаж на пружині, необхідно збалансувати силу тяжіння вантажу з силою пружності пружини, яка появляється після її розтягнення. У стані рівноваги сили, що діють на вантаж, повинні бути збалансовані, тобто їх сума повинна дорівнювати нулю.

Закон Гука описує залежність сили пружності від розтягнення пружини. Згідно з цим законом, сила пружності, яка діє на пружину, пропорційна розтягненню пружини:

F = k * x,

де F - сила пружності, x - розтягнення пружини, а k - коефіцієнт жорсткості пружини.

Щоб знайти розтягнення пружини для вантажу масою 200 г, спочатку переведемо масу вантажу в одиниці Ньютона, використовуючи формулу:

F = m * g,

де F - сила тяжіння, m - маса вантажу, g - прискорення вільного падіння, рівне приблизно 9,8 м/с^2.

F = 0.2 кг * 9.8 м/с^2 ≈ 1.96 Н

Тепер, знаючи силу, можемо знайти розтягнення пружини, використовуючи закон Гука:

F = k * x,

x = F / k

x = 1.96 Н / 40 Н/м ≈ 0.049 м = 4.9 см

Отже, розтягнення пружини для підвішування вантажу масою 200 г дорівнює приблизно 4.9 см