На рухомий вал радіусом 10 см намотана мотузка ,до кінця якої прив'язаний вантаж, під дією тяжіння

мотузка розмотуєтся і вантаж рухаючись рівноприскорено без початкової швидкості опускається на 1 м за 5 секунд .Знайти доцентрове прискорення точок на ободі вала,в той момент часу коли вантаж знаходився на середині шляху.​

Ответы на вопрос

Отвечает Еремакина Виолетта.

Ответ:

0,2 м/с²

Объяснение:

R=10 см=0,1 м;

h=1 м;

t=5 c;

V=1/5=0,2 м/с;

aц  ?   aц=V₁²/R; h=an*t²/2; an=2*h/t²=2*1/5²=0,08 м/с²;  V=an*t₁; 0,5h=an*t₁²/2; t₁=√(h/an)=√(1/0,08)=3,5 c; V₁=0,5h/t₁=0,5*1/3,5=0,14 м/с;

aц=0,14²/0,1=0,2 м/с²