Перша пружина удвічі довша за другу і виготовлена з дроту втричі меншого діаметра. У скільки разів

жорсткість другої пружини більша за жорсткість першої?​

Ответы на вопрос

Отвечает Лузько Даник.

Ответ:

Жорсткість пружини пропорційна квадрату її діаметру та обернено пропорційна її довжині, тому маємо:

Коефіцієнт жорсткості першої пружини: k1 = (d1^4) / (L1 * G), де d1 - діаметр першої пружини, L1 - довжина першої пружини, G - модуль пружності матеріалу.

Коефіцієнт жорсткості другої пружини: k2 = (d2^4) / (L2 * G), де d2 - діаметр другої пружини, L2 - довжина другої пружини.

Маємо на увазі, що L1 = 2L2 та d2 = (1/3)d1.

Тоді:

k2 / k1 = ((d2/d1)^4 * L1) / L2 = ((1/3)^4 * 2) / 1 = 0.0058

Отже, жорсткість другої пружини більша за жорсткість першої пружини більш ніж у 200 разів (приблизно 173 рази).