Визначити частоту вільних вертикальних коливань циліндричного поплавка масою 5 г. і площею

поперечного перерізу 0,2 см², що плаває у воді. Зміщення поплавка від положення рівноваги, під час коливань, невелике. Тертям знехтувати.

Ответы на вопрос

Отвечает Афанасьева Влада.

Відповідь:

Для визначення частоти вільних вертикальних коливань поплавка можна скористатися формулою для періоду коливань математичного маятника:

T = 2π * √(l / g)

де T - період коливань, l - еквівалентна довжина маятника, g - прискорення вільного падіння.

В даному випадку, поплавок плаває у воді, тому прискорення вільного падіння g буде замінено на прискорення зростання води, яке має протилежний знак та дорівнює модулю прискорення вільного падіння g.

Еквівалентна довжина маятника l визначається за формулою:

l = h + d

де h - глибина занурення поплавка в рідину, d - діаметр поплавка.

У даному випадку, зазначено, що зміщення поплавка від положення рівноваги невелике, тому можна прийняти, що глибина занурення поплавка дорівнює його радіусу r.

Таким чином, можна записати:

l = r + d

Підставляючи ці значення в формулу для періоду коливань, отримаємо:

T = 2π * √((r + d) / g)

Зазначено, що діаметр поплавка дорівнює двом радіусам, тому можна замінити d на 2r:

T = 2π * √((r + 2r) / g) = 2π * √(3r / g)

Використовуючи дані з умови задачі, ми можемо обчислити частоту коливань, оскільки частота f визначається як обернений період:

f = 1 / T = 1 / (2π * √(3r / g))

Для розв'язання задачі необхідно знати значення радіусу поплавка r та прискорення зростання води g. Підставивши ці значення в формулу, можна обчислити частоту коливань поплавка.