Першу половину шляху до місця призначення автомобіль проїхав зі сталою швидкістю 50км/год. З якою

сталою швидкістю він проїхав дреге половину шляху,якщо середня швидкість автомобіля на всій ділянці руху 54,5км/год?

Ответы на вопрос

Отвечает Чикина Кристина.

Дано : S₁=S₂=S/2;   v₁=50 км/ч;  <v>=54,5 км/ч

Найти : v₂ - ?

Решение :

t_1=\dfrac {S_1}{v_1}=\dfrac{S}{2v_1}  -  время первой половины пути

t_2=\dfrac {S_2}{v_2}=\dfrac{S}{2v_2}  -  время второй половины пути

Чтобы найти среднюю скорость, нужно весь путь поделить на всё время в пути

=\dfrac St=\dfrac {S_1+S_2}{t_1+t_2}=\dfrac S{\dfrac S{2v_1}+\dfrac S{2v_2}}=\dfrac S{\dfrac S2\bigg(\dfrac 1{v_1}+\dfrac 1{v_2}\bigg)}\\\\=\dfrac 2{\dfrac 1{v_1}+\dfrac 1{v_2}}\\\\\\\dfrac 1{v_2}=\dfrac 2{}-\dfrac 1{v_1}=\dfrac {2v_1-}{v_1}\\\\\\v_2=\dfrac{v_1}{2v_1-}=\dfrac{54,5\cdot 50}{2\cdot 50-54,5}\approx 59,9

Ответ : 59,9 км/ч