5. За три дні магазин продав 331,7 кг картоплі. За другий День було продано в 3 рази більше, ніж за

перший. А за третій день - на 28,7 кг більше, ніж за перший. Скільки кілограмів картоплі магазин продавав кожного дня? -​

Ответы на вопрос

Отвечает Ванурин Дима.

Ответ:

Пошаговое author link

crytp

хорошист

45 ответов

3.8 тыс. пользователей, получивших помощь

Ответ:

Позначимо кількість кілограмів картоплі, проданої за перший день, як "х" кг.

За другий день було продано в 3 рази більше, ніж за перший день, тому кількість картоплі, проданої за другий день, становить 3х кг.

За третій день продано на 28,7 кг більше, ніж за перший день, отже кількість картоплі, проданої за третій день, становить (х + 28,7) кг.

Загальна кількість проданої картоплі за три дні дорівнює 331,7 кг.

Отже, ми можемо записати рівняння:

х + 3х + (х + 28,7) = 331,7

Об'єднаємо подібні доданки:

5х + 28,7 = 331,7

Віднімемо 28,7 з обох боків:

5х = 303

Поділимо на 5:

х = 60,6

Отже, за перший день було продано 60,6 кг картоплі, за другий день - 3х = 3 * 60,6 = 181,8 кг картоплі, а за третій день - х + 28,7 = 60,6 + 28,7 = 89,3 кг картоплі

: