8. На першій полиці стояло в 2 рази більше книжок, ніж на другій. Після того, як з першої полиці

взяли 1 книгу, а на другу поставили 5 книг, на обохполицях книг стало порівну. Скільки книг стояло на першій полиці спочатку?​

Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Артем.

Ответ:

12 книг

Пошаговое объяснение:

На 1 полке стояло 2x книг, а на 2 полке x книг.

С 1 полки убрали 1 книгу, стало 2x - 1 книг.

На 2 полку поставили 5 книг, стало x + 5 книг.

И книг стало поровну на обеих полках.

2x - 1 = x + 5

2x - x = 5 + 1

x = 6 книг было на 2 полке сначала.

2x = 12 книг было на 1 полке сначала.