Розвяжи задачі а) Аркуш картону має форму прямокутника дожина якого дорівнює 48 см а ширина 40 см

цей аркуш потрібно розрізати без відходів на рівні квадрати які найбільші квадрати можна отримати із цього аркуша? б)яке найменше число метрів тканини має бутив продавця щоб її можна було продати по 3 м та по 4 м

Ответы на вопрос

Отвечает Мороз Лиза.

Ответ:

а)Розкладемо на прості множники числа 48 і 40

48 = 2* 2* 2* 2* 3

40 =2 *2 *2* 5

НСД (48 і 40) = 2^3 = 8 - найбідьший спільний дільник

8 см сторона квадрата найбільші квадрати 8х8

б)  розкладаємо  на прості множники 3 і 4:

3= 1*3

4=2* 2

Виберемо в розкладанні меншого числа (3) множники, які не ввійшли в розкладання

3

Додамо ці множники в розкладання більшого числа

2, 2, 3

НСК (3, 4) = 2* 2* 3 = 12

Найменше число метрів тканини має бути в продавця - 12м

Пошаговое объяснение: