Зовнішній діаметр порожнистої чавунної кулі 20 см, внутрішній – 16 см. Щільність чавуна 7300 кг/м3.

Знайти вагу кулі

Ответы на вопрос

Отвечает Янчинський Максим.

Радіус зовнішньої кулі дорівнює 10 см (20 см / 2), а внутрішньої - 8 см (16 см / 2). Об'єм порожньої кулі можна знайти, віднімаючи об'єм внутрішньої кулі від об'єму зовнішньої:

V = (4/3)πr³ - (4/3)πr³ = (4/3)π(10³ - 8³) = (4/3)π(1000 - 512) = (4/3)π(488) ≈ 2048.66 см³

Тепер можна знайти вагу кулі, помноживши об'єм на щільність:

m = Vρ = 2048.66 см³ × 7300 кг/м³ = 14.96 кг (округлюючи до двох знаків після коми)

Отже, вага порожньої чавунної кулі приблизно дорівнює 14.96 кг.