ДАМ СТО БАЛІВ ВИРІШІТЬ ПЖ Підприємство “Марс” в червні 2022 р. виробило 5000 пляшок горілки із

вмістом спирту 40 % (місткість однієї пляшки – 0,75 л) та 2000 пляшок вина шампанського (місткість однієї пляшки – 0,75 л). В червні 2021 р. було реалізовано 3479 пляшок горілки та 1758 пляшок вина шампанського. Визначіть суму акцизного збору, яку необхідно сплатити підприємству-виробнику алкогольних напоїв. Відомо, що ставка акцизного збору за 1 л 100 % спирту становить 70,53 грн, а на 1 л шампанського вина 5,2 грн.

Ответы на вопрос

Отвечает Малинина Катя.

Ответ:

113595 грн

Пошаговое объяснение:

Для вирішення задачі необхідно визначити кількість спирту в горілці та вині шампанському, а потім розрахувати суму акцизного збору за кожен вид напоїв окремо і додати їх.

1. Кількість спирту в горілці:

- 40% спирту в одній пляшці (0,75 л) = 0,4 * 0,75 = 0,3 л спирту в одній пляшці

- Кількість спирту в 5000 пляшках = 5000 * 0,3 = 1500 л спирту

2. Кількість шампанського вина:

- Кількість вина в 2000 пляшках = 2000 * 0,75 = 1500 л вина

3. Розрахунок акцизного збору:

- Акцизний збір за 1 л спирту = 70,53 грн

- Акцизний збір за 1 л шампанського вина = 5,2 грн

Сума акцизного збору за горілку:

- Акцизний збір за 1 л спирту * 1500 л = 105795 грн

Сума акцизного збору за вино:

- Акцизний збір за 1 л шампанського вина * 1500 л = 7800 грн

Отже, сума акцизного збору, яку необхідно сплатити підприємству-виробнику алкогольних напоїв, складає:

- 105795 грн + 7800 грн = 113595 грн.