1.Ливарні роботи при виготовленні металовиробу виконуються за V розрядом, за яким встановлена

годинна тарифна ставка 1,80 грн. за год.; трудомісткість ливарних робіт 1,5 хв. Розцінка на виконання ливарної операції при виготовленні металовиробу складає: 0,1067 грн/операцію 2,7000 грн/операцію 0,0450 грн/операцію 6,4000 грн/операцію 2.Визначити залишкову вартість основних засобів, якщо середньорічна вартість основних засобів становить 243 млн. грн., річна сума амортизаційних відрахувань 36,45 млн. грн. (річна норма амортизації 15%), термін використання основних засобів 8 років: Виберіть одну відповідь: 206,52 млн. грн. 30,375 млн. грн. 24,3 млн. грн. 123 млн. грн. 3.В цеху планується випуск виробів загальною кількістю 80000 од. Норма часу на одиницю продукції – 3,7 год. Процент перевиконання норм виробітку – 10%. Ефективний фонд часу роботи одного середньооблікового працівника складає 1836 год., режим роботи цеху – 2 зміни. Чисельність робітників цеху складає: Виберіть одну відповідь: 147 чол. 292 чол. 146 чол. 294 чол.

Ответы на вопрос

Отвечает Латыпова Алия.

Відповідь:

Розцінка на виконання ливарної операції при виготовленні металовиробу розраховується за формулою:

Розцінка = (Годинна тарифна ставка * Трудомісткість) / 60,

де:

Годинна тарифна ставка = 1,80 грн. за годину,

Трудомісткість ливарних робіт = 1,5 хв. = 1,5 / 60 годин.

Розцінка = (1,80 * 1,5/60) = 0,045 грн/операцію.

Отже, розцінка на виконання ливарної операції складає 0,045 грн/операцію.

Залишкова вартість основних засобів може бути розрахована за формулою:

Залишкова вартість = Середньорічна вартість - Сума амортизаційних відрахувань,

де:

Середньорічна вартість основних засобів = 243 млн. грн.,

Річна сума амортизаційних відрахувань = 36,45 млн. грн.

Залишкова вартість = 243 млн. грн. - 36,45 млн. грн. = 206,55 млн. грн.

Отже, залишкова вартість основних засобів становить 206,55 млн. грн.

Для розрахунку чисельності робітників цеху, спочатку визначимо кількість робочих годин, яка потрібна для виробництва 80000 одиниць продукції з урахуванням перевиконання норми виробітку:

Час виробництва = (80000 од. * 3,7 год./од.) * (1 + 10%) = 296000 год.

Тепер розрахуємо кількість робочих годин в режимі 2 зміни з ефективним фондом часу 1836 год.:

Кількість робочих годин в цеху = Час виробництва / Ефективний фонд часу = 296000 год. / 1836 год. = 161 чол.

Отже, чисельність робітників цеху складає 161 чол. У режимі 2 зміни це число можна поділити на 2:

Чисельність робітників цеху в одній зміні = 161 чол. / 2 = 80,5 чол.

Оскільки число робітників повинно бути цілим числом, тоді чисельність робітників цеху складає 81 чол.

Відповідь: 81 чол.

Покрокове пояснення:

усе просто