2. Обчисліть масові частки елементів у сполуках: а)Сульфуру - у натрій сульфіді Na2S; б)Фосфору - в

ортофосфатній кислоті.​

Ответы на вопрос

Отвечает Пасічник Максим.

Ответ:

Объяснение:

а)

Mr(Na2S) = Ar(Na) * 2 + Ar(S) = 23 * 2 + 32 = 78

w(S) = n * Ar(S) / Mr(Na2S) * 100% = 32/78 * 100% = 41%

б)

Mr(H3PO4) = Ar(Н) * 3 + Ar(Р) + Ar(О) * 4 = 1 * 3 + 31 + 16 * 4 = 98

w(Р) = n * Ar(Р) / Mr(H3PO4) * 100% = 31/98 * 100% = 31,6%