Завдання 1 Складіть формулу речовини та обчисліть її відносну молекулярну масу, масові частки

речовин якщо відомо, що вона складається з атомів Сульфуру і Оксигену. Валентність Сульфуру IV. Завдання 2 Складіть формулу речовини та обчисліть її відносну молекулярну масу, масові частки речовин якщо відомо, що вона складається з атомів Сульфуру і Оксигену. Валентність Сульфуру ѴІ. Завдання 3 Складіть формулу речовини та обчисліть її відносну молекулярну масу, масові частки речовин якщо відомо, що вона складається з атомів Плюмбуму і Оксигену. Валентність Плюмбуму II ДАЮ 100 БАЛІІІВ!!

Ответы на вопрос

Отвечает Hugrov Alex.
Завдання 1:
Речовина складається з атомів сульфуру (S) і оксигену (O) з валентністю сульфуру IV.

1. Спочатку складаємо формулу речовини, де атом сульфуру позначаємо як S, а атом оксигену як O.
Формула: SO₄

2. Тепер обчислимо відносну молекулярну масу:
Маса атома S = 32 г/моль
Маса атома O = 16 г/моль
Відносна молекулярна маса SO₄ = (32 * 1) + (16 * 4) = 32 + 64 = 96 г/моль

3. Обчислимо масові частки компонентів:
Масова частка сульфуру (S) = (32 / 96) * 100% = 33.33%
Масова частка оксигену (O) = (64 / 96) * 100% = 66.67%

Завдання 2:
Речовина також складається з атомів сульфуру (S) і оксигену (O), але з валентністю сульфуру VI.

1. Формула речовини: SO₆

2. Відносна молекулярна маса:
Маса атома S = 32 г/моль
Маса атома O = 16 г/моль
Відносна молекулярна маса SO₆ = (32 * 1) + (16 * 6) = 32 + 96 = 128 г/моль

3. Масова частка сульфуру (S) = (32 / 128) * 100% = 25%
Масова частка оксигену (O) = (96 / 128) * 100% = 75%

Завдання 3:
Речовина складається з атомів плюмбуму (Pb) і оксигену (O) з валентністю плюмбуму II.

1. Формула речовини: PbO

2. Відносна молекулярна маса:
Маса атома Pb = 207.2 г/моль (якщо валентність II)
Маса атома O = 16 г/моль
Відносна молекулярна маса PbO = 207.2 + 16 = 223.2 г/моль

3. Масова частка плюмбуму (Pb) = (207.2 / 223.2) * 100% ≈ 92.86%
Масова частка оксигену (O) = (16 / 223.2) * 100% ≈ 7.14%
Отвечает Арсаев Альберт.

Відповідь:

Завдання 2

SO2

Mr(SO2)=32+2*16=64

w(S)=32*100/64=50%

w(O)=32*100/64=50%

Завдання 3

PbO

Mr(PbO)=207+16=223

w(Pb)=207*100/223=92,8%

w(O)=16*100/223=7,2%

Пояснення: