1)Проведіть реакції йонного обміну між попарно взятими розчинами електролітів.Укажіть ознаки ,які

свідчать,що ракції відбулися між: а)калій сульфітом і хлоридною кислотою б)купрум(II)сульфатом і натрій гідроксидом в)сульфатною кислотою та калій гідроксидом Напишіть молекулярні,повні та скорочені йонні рівняння реакцій 2)Добудьте нерозчинну основу реакцією обміну,нейтралізуйте її сульфатною кислотою.Напишіть рівняння реакції у молекулярній і йонно-молекулярній формах. 3)Проведіть реакції ,що відповідають йонно-молекулярним рівнянням: а)Мг2+ +СО3 2- =МгСО3 і стрілка до низу. б)Ва2+ + SiO3 2-=BaSiO3 і стрілка до низу Напишіть молекулярні рівняння реакцій.

Ответы на вопрос

Отвечает Сафронов Кирилл.

а) калій сульфітом і хлоридною кислотою


K₂SO₃ + 2HCI = 2KCI + SO₂↑ + H₂O


2K⁺ + SO₃²⁻ + 2H⁺ + 2CI⁻ = 2K⁺ + 2CI⁻ + SO₂↑ + H₂O


SO₃²⁻ + 2H⁺  =  SO₂↑ + H₂O


образовался газ и малодиссоциированое вещество - вода


б)купрум(2) сульфатом і натрій гідроксидом


CuSO₄ + 2NaOH = Cu(OH)₂↓ + Na₂SO₄


выпал осадок голубого цвета


Cu²⁺ + SO₄²⁻ + 2Na⁺ + 2OH⁻ = Cu(OH)₂↓ + 2Na⁺ + SO₄²⁻


Cu²⁺ + 2OH⁻ = Cu(OH)₂↓


в) сульфатною кислотою та калій гідроксидом


H₂SO₄ + 2KOH = K₂SO₄ + 2H₂O


2H⁺ + SO₄²⁻ + 2K⁺ + 2OH⁻ = 2K⁺ + SO₄²⁻ + 2H₂O


2H⁺ + 2OH⁻ =  2H₂O


образовалось  малодиссоциированое вещество - вода


2.


FeCI₃ + 3NaOH = Fe(OH)₃↓ + 3NaCI


Fe³⁺ + 3CI⁻ + 3Na⁺ + 3OH⁻ = Fe(OH)₃↓ + 3Na⁺ + 3CI⁻


Fe³⁺ + 3CI⁻ + 3Na⁺ + 3OH⁻ = Fe(OH)₃↓ + 3Na⁺ + 3CI⁻



Fe(OH)₃ + 3HCI = FeCI₃ + 3H₂O


Fe(OH)₃ + 3H⁺ + 3CI⁻ = Fe³⁺ + 3CI⁻ + 3H₂O


Fe(OH)₃ + 3H⁺  = Fe³⁺ +  3H₂O