Терміново!!!!! 1.Проведіть реакції йонного обміну між попарно взятими розчинами

електролітів.Укажіть ознаки,які свідчать ,що реакції відбулися між а)Натрій Карбонатом і нітратною кислотоюб)барій хлоридом і калій сульфатомв)натрій гідроксидом і сульфатною кислотою .Напишіть молекулярні ,повні та скорочені йонні рівняння реакцій2.Добудьте нерозчинну основу реакцію обміну ,нейтралізуйте її хлоридною кислотою .Напишіть р-ння реакцій у молекулярно і йонно-молекулярній форміБУДЬ-ЛАСКА,ТЕРМІНОВО

Ответы на вопрос

Отвечает Куприянова Лиза.
1.
а)
Na2CO3 + 2HNO3 = 2NaNO3 + CO2газ + H2O вода
2Na(+) + CO3(2-) + 2H(+) + 2NO3(-) = 2Na(+) + 2NO3(-) + CO2 + H2O
CO3(2-) + 2H(+) = CO2 + H2O
-Выделился газ и вода-

б)
BaCl 2+ K2SO4----->2KCl +BaSO 4
Ba(2+)+2Cl(-)+2K(+)+SO4(2-)---->2K(+)+2Cl(-)+BaSO 4
Ba(2+)+SO4(2-)----->BaSO 4

-Выпал осадок -

в)

2NaOH + H2SO4 = Na2SO4 + 2H2O                                                                                2Na (+) + 2OH(-) + 2H(+) +SO4(2-) = 2Na(+) + SO4(2-) + 2H2O                                2OH(-) + 2H(+) = 2H2O  

сокращаем коэффициенты    OH(-) + H(+) = H2O

-Выделилась вода-