Завдання 1. Проведіть реакції йонного обміну між попарно взя- тими розчинами електролітів. Укажіть

ознаки, які свідчать, що реакції відбулися між: а) калій карбонатом і хлоридною кислотою, б) натрій сульфідом і сульфатною кислотою; в) алюміній сульфа- том і натрій гідроксидом; г) магній гідроксидом і сульфатною кис- i i лотою; г) кислотою та лугом. Напишіть молекулярні, повні й скорочені йонні рівняння реакцій. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Шевцова Карина.

Ответ:

а) калій сульфітом і хлоридною кислотою

K₂SO₃ + 2HCI = 2KCI + SO₂↑ + H₂O

2K⁺ + SO₃²⁻ + 2H⁺ + 2CI⁻ = 2K⁺ + 2CI⁻ + SO₂↑ + H₂O

SO₃²⁻ + 2H⁺ = SO₂↑ + H₂O

образовался газ и малодиссоциированое вещество - вода

б)купрум(2) сульфатом і натрій гідроксидом

CuSO₄ + 2NaOH = Cu(OH)₂↓ + Na₂SO₄

выпал осадок голубого цвета

Cu²⁺ + SO₄²⁻ + 2Na⁺ + 2OH⁻ = Cu(OH)₂↓ + 2Na⁺ + SO₄²⁻

Cu²⁺ + 2OH⁻ = Cu(OH)₂↓

в) сульфатною кислотою та калій гідроксидом

H₂SO₄ + 2KOH = K₂SO₄ + 2H₂O

2H⁺ + SO₄²⁻ + 2K⁺ + 2OH⁻ = 2K⁺ + SO₄²⁻ + 2H₂O

2H⁺ + 2OH⁻ = 2H₂O

образовалось малодиссоциированое вещество - вода

2.

FeCI₃ + 3NaOH = Fe(OH)₃↓ + 3NaCI

Fe³⁺ + 3CI⁻ + 3Na⁺ + 3OH⁻ = Fe(OH)₃↓ + 3Na⁺ + 3CI⁻

Fe³⁺ + 3CI⁻ + 3Na⁺ + 3OH⁻ = Fe(OH)₃↓ + 3Na⁺ + 3CI⁻

Fe(OH)₃ + 3HCI = FeCI₃ + 3H₂O

Fe(OH)₃ + 3H⁺ + 3CI⁻ = Fe³⁺ + 3CI⁻ + 3H₂O

Fe(OH)₃ + 3H⁺ = Fe³⁺ + 3H₂O