Терміново!!!!! 1.Проведіть реакції йонного обміну між попарно взятими розчинами

електролітів.Укажіть ознаки,які свідчать ,що реакції відбулися між а) калій сульфітом і хлоридною кислотою б)купрум(2) сульфатом і натрій гідроксидом в) сульфатною кислотою та калій гідроксидом . Напишіть молекулярні ,повні та скорочені йонні рівняння реакцій 2.Добудьте нерозчинну основу реакцію обміну ,нейтралізуйте її хлоридною кислотою .Напишіть р-ння молекулярні, повні і скорочені йонні рівняння реакцій.БУДЬ-ЛАСКА,ТЕРМІНОВО

Ответы на вопрос

Отвечает Запольская Алина.

а) калій сульфітом і хлоридною кислотою

K₂SO₃ + 2HCI = 2KCI + SO₂↑ + H₂O

2K⁺ + SO₃²⁻ + 2H⁺ + 2CI⁻ = 2K⁺ + 2CI⁻ + SO₂↑ + H₂O

SO₃²⁻ + 2H⁺  =  SO₂↑ + H₂O

образовался газ и малодиссоциированое вещество - вода

б)купрум(2) сульфатом і натрій гідроксидом

CuSO₄ + 2NaOH = Cu(OH)₂↓ + Na₂SO₄

выпал осадок голубого цвета

Cu²⁺ + SO₄²⁻ + 2Na⁺ + 2OH⁻ = Cu(OH)₂↓ + 2Na⁺ + SO₄²⁻

Cu²⁺ + 2OH⁻ = Cu(OH)₂↓

в) сульфатною кислотою та калій гідроксидом

H₂SO₄ + 2KOH = K₂SO₄ + 2H₂O

2H⁺ + SO₄²⁻ + 2K⁺ + 2OH⁻ = 2K⁺ + SO₄²⁻ + 2H₂O

2H⁺ + 2OH⁻ =  2H₂O

образовалось  малодиссоциированое вещество - вода

2.

FeCI₃ + 3NaOH = Fe(OH)₃↓ + 3NaCI

Fe³⁺ + 3CI⁻ + 3Na⁺ + 3OH⁻ = Fe(OH)₃↓ + 3Na⁺ + 3CI⁻

Fe³⁺ + 3CI⁻ + 3Na⁺ + 3OH⁻ = Fe(OH)₃↓ + 3Na⁺ + 3CI⁻


Fe(OH)₃ + 3HCI = FeCI₃ + 3H₂O

Fe(OH)₃ + 3H⁺ + 3CI⁻ = Fe³⁺ + 3CI⁻ + 3H₂O

Fe(OH)₃ + 3H⁺  = Fe³⁺ +  3H₂O