■6. Массасы 600 г материялық денеге 2Н және 3Н күштер әсер етеді. Дене 8 м/с² үдеумен қозғалатын

болса, денеге әсер ететін күштердің арасындағы бұрышты анықтаңдар. дам 100тенге кто решит задачу толка номер оставьте правильный ответ 33градусов​

Ответы на вопрос

Отвечает Гумиров Айназ.

Відповідь:

Бізге берілген күштердің бірі 2H, екіншісі 3H күштер екенін білеміз. Массасы 600 г қойылған денеге күштер етеді. Денеге толтырған масса 600 г, аунда 600г х 9.8 м/с² = 5880 Н күшін ұйымдастыру әсер етеді.

2H күшін әсер етуіні анықтаймыз:

2H күшін массасы: m_2H = 2 * 600 г = 1200 г = 1.2 кг

2H күшін әсері: F_2H = m_2H * g = 1.2 кг * 9.8 м/с² = 11.76 Н

3H күшін әсер етуін анықтаймыз:

3H күшін массасы: m_3H = 3 * 600 г = 1800 г = 1.8 кг

3H күшін әсері: F_3H = m_3H * g = 1.8 кг * 9.8 м/с² = 17.64 Н

Күштердің арасындағы бұрышты табу үшін, біз күштердің әсер етуінің жиынын табамыз:

F_ж = F_2H + F_3H = 11.76 Н + 17.64 Н = 29.4 Н

Бұрышты табу үшін, біз күштердің әсер етуінің жиынын өлшемді жасау қажет. Бұған F_ж-ның денеге әсер етуінің биіктігі мен баспасын табу қажет. Массасы 600 г қойылған денеге әсер етеді, сонда оның әсер етуі: F_д = m_д * g = 0.6 кг * 9.8 м/с² = 5.88 Н.

Енді, біз күштердің баспасын табу үшін F_ж-нін F_д-ге бөліп, анықтаймыз:

tan(θ) = F_д / F_ж

tan(θ) = 5.88 Н / 29.4 Н

tan(θ) ≈ 0.2

Сіздің сұрауыңыздағы өріс бұрыш болуы тиіс, сонда:

θ ≈ arctan(0.2) ≈ 11.54 градус

Сіздің жауабыңызды қате бергенсіздер, қате жауап 33 градус емес, 11.54 градус.

Пояснення:

Отвечает Борисова Арина.
Бізге біреуінен немесе кейбірінен әрекет етуге мәліметтер берілмеген, сондықтан сәйкес денеге әсер ететін күштердің бұрыштысын анықтау мүмкін емес. Сіздің берілген жауабыңыз дұрыс емес.