Яка з функцій буде парною? a) y = x ^ 2 + 3x б) y = x ^ 2 + 3в) y = (x + 3) ^ 2 г) y = √x + 3д) y

= √x​

Ответы на вопрос

Отвечает Умеров Денис.

Парною функцією називається функція, для якої виконується властивість f(x) = f(-x) для будь-якого значення x. Іншими словами, значення функції для аргумента x дорівнює значенню функції для аргумента -x.

За даними функціями:

a) y = x^2 + 3x - не є парною функцією, оскільки f(x) ≠ f(-x) (наприклад, при x = 1, f(1) = 4, але f(-1) = -2).

б) y = x^2 + 3 - є парною функцією, оскільки f(x) = f(-x) (наприклад, при x = 2, f(2) = 7, і f(-2) = 7).

в) y = (x + 3)^2 - не є парною функцією, оскільки f(x) ≠ f(-x) (наприклад, при x = 1, f(1) = 16, а f(-1) = 4).

г) y = √x + 3 - не є парною функцією, оскільки f(x) ≠ f(-x) (наприклад, при x = 4, f(4) = 5, а f(-4) = 1).

д) y = √x - не є парною функцією, оскільки f(x) ≠ f(-x) (наприклад, при x = 4, f(4) = 2, а f(-4) = -2).

Отже, єдиним варіантом парної функції є б) y = x^2 + 3.