Третій член арифметичної прогресії вдвічі більший за її перший член . Визначте різницю цієї

прогресії якщо сума перших 5 її членів дорівнює 190

Ответы на вопрос

Отвечает Борисова Екатерина.

Ответ: d=9,5.

Пошаговое объяснение:

a₃/a₁=2    S₅=190      d=?

a₃/a₁=(a₁+2d)/a₁=2

a₁+2d=2*a₁

a₁=2d

Sn=(2*a₁+(5-1)*d)*5/2=190  |×(2/5)

2*2d+4d=76

4d+4d=76

8d=76  |÷8

d=9,5.