Човен плив 1,8 год за течіею і 1,4 год прити . Шлях який проплив човен за течіею виявився на 12,4

км більшим від шляху який він проплив проти течії. Знайдіть швидкіст течії якщо швидкість човна в стоячій воді становить 15 км/год

Ответы на вопрос

Отвечает Белоумцев Вадим.

Пусть х км/ч - скорость течения реки, тогда (15 + х) км/ч - скорость катера по течению реки, (15 - х) км/ч - скорость катера против течения реки. Уравнение:

(15 + х) · 1,8 = (15 - х) · 1,4 + 12,4

27 + 1,8х = 21 - 1,4х + 12,4

1,8х + 1,4х = 33,4 - 27

3,2х = 6,4

х = 6,4 : 3,2

х = 2

Вiдповiдь: 2 км/год.