5. Знайдіть рівняння кола, яке е образом кола (x-2) + (y+6)=36 при паралельному перенесенні на

вектор (-4; 1).​

Ответы на вопрос

Отвечает Хакимова Альбина.

Ответ:

Спочатку знайдемо рівняння кола (x-2) + (y+6)=36. Перенесемо 36 на ліву сторону:

(x-2) + (y+6) - 36 = 0

(x-2) + (y-30) = 0

Тепер проведемо паралельне перенесення на вектор (-4; 1). Це означає, що координати кожної точки (x, y) зміняться на (-4; 1):

x' = x - 4

y' = y + 1

Підставимо ці вирази в рівняння кола:

(x'-4-2) + (y'+1+6) - 36 = 0

(x'-6) + (y'+7) - 36 = 0

(x-10) + (y+6) - 36 = 0

(x-10) + (y-30) = 0

Отже, рівняння кола після паралельного перенесення на вектор (-4; 1) є:

(x-10)^2 + (y-30)^2 = r^2, де r^2 = (10^2 + 30^2) = 1000.